איך יוצרים עם צ'אט בוט שאלון או בוחן במסנג'ר של פייסבוק

בשביל לראות את התהליך בעיניים ולחוות אותו בעצמכם כדי לקבל קצת יותר מושג על מה מדובר לחצו כאן– https://m.me/yoeldigitalmedia?ref=testquiz

הצ'אטבוטים שנכנסו לחיינו ממש לא מזמן הם לא פחות ממהפכה בכל הקשור לשיווק בפייסבוק. השיווק דרך המסנג'ר הפך לאחד מהטרנדים הלוהטים ביותר וככל שעובר הזמן ויש יותר פיצ'רים חדשים, אפשר להגיד די בביטחון, שכל עוד יעשו בכלי הזה שימוש נכון, הוא לא יילך לשום מקום. בימים האחרונים נחשפתי לעוד גיים צ'יינג'ר בכל הקשור בגזרת הצ'אטבוטים. אם מילת מפתח כתגובה לפוסט שמקפיצה את הבוט, כבר הפכה להיות יחסית נפוצה, הנה מגיע הדבר הבא. שאלונים ומבחנים בתוך המסנג'ר עצמו! לא צריך פלטפורמות ליצירת שאלונים כמו פלייבאז או כל מיני אתרים וכלים צד שלישי. הכל כאן בתוך הפייסבוק. אז אחרי שהתנסתי ושיחקתי עם זה קצת, הגיע הזמן להכין לכם מדריך.

נצא לדרך.

אם אתם משתמשים בצ'אטפיול כפלטפורמה לבניית הבוטים שלכם, צר לי. המדריך הזה מדבר על Manychat. איתם אני עובד על הבוטים שלי.

בחן את עצמך האם אתה אמן צ'אט בוט?

ברגע שאתם נכנסים לmanychat, כנסו ל-SETTINGS ולכו ל Custom Fields

מתוך מניצ'אט

עכשיו אנחנו צריכים ללחוץ על יצירה של שדה חדש.

בחלון שנפתח לנו נרשום פעם ראשונה- את השם של השדה מותאם האישית החדש שלנו- רצוי באנגלית לי זה עשה קצת בעיות בעברית. אז לצורך העניין נקרא לזה tst. ב-TYPE נשנה למספר ונשמור.

עכשיו נייצר עוד אחד כזה, והפעם נקרא לו TESTFINAL. גם נוסיף מספר, ושלום. לא צריך למלא את התיאור. נחזור אליהם בהמשך.

 

עכשיו נלך ל- GROWTH TOOLS ונלחץ על לייצר חדש. כאן נבחר ב- מסנג'ר URL. הכלי הזה נותן לנו כתובת שברגע שמישהו ילחץ עליה, יפתח לו הצ'אט איתנו. אפשר גם לעשות קמפיין טראפיק לצורך העניין ולשלוח לכתובת שתקבלו פה.

בSET UP ניתן לו שם (מבחן אישיות כלשהו) ונחזור חזרה ל-Opt-In Actions. נלחץ על EDIT, ואז נתחיל עם ההודעה הראשונה. זכרו, בשביל להכנס לרשימת התפוצה שלכם, הגולשים חייבים קודם כל ברגע שנפתח הצ'אט אתכם לייצר אינטרקציה. אז במודעה הזאת נשאל אותם, רוצים להמשיך לחידון? תוסיפו להם Quick Reply של כן, ועכשיו מתחיל הכיף.

בשביל שיהיה לכם יותר נוח בעיניים ותדעו לאן כל פעולה מובילה, אני מציע ללחוץ בצד ימין למעלה על ה FLOW BUILDER

ככה תוכלו לראות את כל הפעולות שלכם במסך אחד ולהבין בדיוק מה מוביל למה. תכף תראו.

שימו לב עכשיו לתמונה המצורפת. יש את השאלה הראשונה. ברגע שתלחצו על העיגול שליד הכפתור תוכלו למתוח קו שיקשר לפעולה הבאה שאתם רוצים לעשות.

במקרה שלנו, יש לקבוע את המשתנים שהכנו מראש ולתת להם את הסכום 0.

לחצו על ACTION ואז על set subscriber..

בחרו פעם אחת את השדה של -TST שיצרנו בהתחלה, ותנו לו ערך של 0

חזרו על הפעולה הזאת פעם נוספת ותבחרו בTSTFINAL, גם לו תנו ערך של 0

זה אמור להראות ככה:

ממנו תוציאו גם כן קו, ותייצרו שהפעולה הבאה תיהיה שליחת הודעה.

עכשיו אתם בונים את השאלה הראשונה שלכם. שימו לב כמו בתמונה מה עשיתי

 

בתיבת הטקסט שאלתי את השאלה, ולאחר מכן הוספתי 3 כפתורים ב QUICK REPLY

לתשובה הנכונה, הוצאתי חץ לאקשן- שם הוספתי עוד פעם subscriber custom field. בoperation לחצתי על הגדל ב-1. כלומר, כל פעם שתיהיה תשובה נכונה, השדה הזה ששומר את הניקוד יגדל ב-1. מתוך אותו אקשן הוצאתי חץ שמפנה להודעה חדשה שאומר צודק, כפתור QUICK REPLY על מנת להמשיך וקדימה לשאלה הבאה. את התשובות השגויות העברתי עם החץ למודעה שמודיעה שהתשובה לא נכונה, אבל גם לה הוספתי כפתור QUICK REPLY על מנת שיהיה אפשר להמשיך במבחן.

וזה בעצם כל התהליך. יוצרים הודעה עם אופציות. את החיובית מקשרים לאקשן כמו שראיתם, לוחצים על הפעולה הרצויה (SET SUBSCRIBER COSTUME FIELDׂ) מגדילים כל פעם ב-1 מקשרים להודעה שאומרת כל הכבוד עם כפתור המשך לשאלה הבאה וחוזר חלילה. זה רק נראה ונשמע מסובך אבל זה לא.

בסופו של דבר אנחנו גם רוצים הרי להציג ציון לגולשים נכון? אז בשביל לעשות את זה מה שצריך לעשות זה את הצעד הבא:

ברגע שסיימתם את הבוחן, אתם יוצרים הודעה סטייל- זהו סיימנו, רוצים לראות את התוצאה? שוב QUICK REPLY ואז צריך לבצע את החישוב.

מהכפתור QUICK REPLY אנחנו יוצרים אקשן חדש. זוכרים בהתחלה שיצרנו שתי קוסטיום פילדס? אחד TST ואחד TESTFINAL? אז עכשיו אנחנו מסמנים את הTESTFINAL וב- OPREATION אנחנו לוחצים על COSTUM FORMULA

ב- VALUE תקלידו }} יפתח לכם פרמטר בו אתם יכולים להזין מה שבא לכם במשתנה שנפתח לכם, תזינו את ה-TST לצורך העניין. עכשיו תוסיפו * ואז 100 לחלק למספר השאלות שעשיתם. במקרה שלי זה 3 שאלות.

מכאן אתם מוציאים חץ נוסף שיוביל להודעה חדשה. בהודעה אתם מקלידים: }} שוב יפתח תא בו אתם יכולים להזין דברים אתם מזינים את TSTFINAL ומוסיפים %.

זהו עכשיו הוא ידע לחשב לכם את התוצאה.

מכאן אתם כבר יכולים להמשיך לקחת את זה לאיזה כיוון שבא לכם. נניח להוסיף מתחת לתוצאה, דיליי של 2 שניות ואז תיהיה הודעה נוספת שתוביל את הגולש לפעולה שאתם רוצים כמו, רוצה קופון מתנה של 20 אחוז? רוצה להצטרף לקבוצה שלנו? רוצה לשחק כדורגל? כל דבר שאתם בעצם רוצים להשיג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן