איך לעבוד עם בוטים באינסטגרם

טל סעדון הוא ממנהלי קהילת Instagram Israel בפייסבוק, אחת מהקהילות הידועות ביותר בארץ שעוסקת באינסטגרם ושיווק בפלטפורמה. בנוסף, הוא מנהל חשבונות אינסטגרם לעסקים ומומחה בתפעול בוטים באינסטוש, נושא שדי מעורר מחלוקת. בעוד יש לא מעט קולות אשר נגד השימוש בבוטים, אפשר למצוא כמובן תומכים נלהבים. בתנאי שעושים את הפעולות ומתפעלים את הבוט כמו שצריך. טל כאן כדי להסביר למה זה טוב בכלל, ואיך עושים שימוש נכון בכלי הזה.

הבמה של טל.

כבר הרבה מאוד זמן שאני שומע על נגד ובעד תעשיית הבוטים שקיימת באינסטגרם. את הבעד אני יכול להבין, הרי אני חי את העולם הזה ומתפעל בוט אינסטגרם בעצמי. את הנגד אני רוצה להפריך עבורכם ולהזמין אתכם להצטרף למסע אוטומציה, שיכול לקרות גם אצלכם היום ביוזר האינסטגרם שאתם מנהלים עבורכם או עבור הלקוחות השונים שלכם.

למה זה טוב לנהל יוזר אינסטגרם בעזרת בוטים?

כי אוטומציה. העולם שלנו כיום הולך ונהיה קליל יותר, רובוטי יותר ויש כאלו שיגידו עצלן יותר.
בעקרון כל אלו נכונים, אבל היום, כשצריך לעשות כל כך הרבה פעולות הכוללות תפעול של פייסבוק, גוגל, אינסטגרם, לינקדאין, סנאפצ'אט ועוד על כל מעלליהם, אז הזמן פשוט חומק ונוזל מבין הידיים. אם תוכלו להרשות לעצמכם עבודת אוטומציה של בוט טוב, מושכל ולא יקר, הרי חסכתם לכם טונות של זמן שתוכלו לפנות לטובת עיסוקים אחרים בדרישות המדיה של הלקוחות שלכם.

מה זה בעצם בוט אינסטגרם?

בוט אינסטגרם היא מערכת שנבנית ע"י מתכנת, אשר מכיר את החוקים הבסיסיים ביותר של אינסטגרם ומשכיל לשדרג ולשפר אותה בהתאם כשהדרישות משתנות, כך שלמעשה פעילויות הבוט ביוזר האינסטא שלכם מתבצעות ממש כאילו אתם בעצמכם אלו שעושים את הפעולות. כך למשל לא תחסמו ע"י מערכת הרובוטים של פייסבוק (השולטת באינסטא) ותוכלו לעבוד בקלות ובנוחות לאורך זמן רב.

למה זה טוב לעבוד עם בוט באינסטגרם?

כדי לחסוך בזמן נטו. הרי מה צריך לעשות היום כדי להצליח באינסטגרם ולהביא הרים של עוקבים (שזה מה שרובנו מחפשים)? צריך להעלות את התמונה הנכונה, צריך לעשות חקר תגיות טוב, צריך להוסיף תגיות טובות/גדולות (לא גדולות מדי)/רלוונטיות, צריך להכנס לתגיות הרלוונטיות מהתחום שלכם ולהתחיל לחלק שם לייקים ו/או תגובות. צריך לעקוב אחרי יוזרים רלונטיים למוצר שלכם ואפשר לתבל את הכל עם שת"פ טוב ואיכותי עם עמוד גדול, ישראלי וטוב שמביא גם קהל טוב שנוגע למוצר שלכם.
ומה אם אני אגיד לכם שאפשר לעשות את רוב הדברים האלו באוטומציה מלאה? מפתיע?

אז איך עובדים עם בוט?

הבוט שאני עובד איתו נקרא InstaManager ואלו הן הפעולות שהוא יודע לבצע:

כמו שרואים בתמונה, הבוט יודע לעשות את הפעילות היום יומית שאתם מבצעים רק באופן אוטומטי והדבר היחידי הדרוש מכם הוא פשוט לעבוד איתו חכם, עם חלוקת פקודות בהתאם על מנת שיעבוד כמו שצריך כדי להגיע לתוצאות שאנחנו מחפשים לקבל.

האופציות לבחירה בבוט

 

כדי לעבוד חכם עם הבוט ולא לעבור על חוקי האינסטגרם, צריך פשוט לתת מרווחים סבירים בין פעילות לפעילות. כמו שאם תעשו בעצמכם ידנית יותר מ 20-30 לייקים בדקה יש מצב טוב מאוד שתחסמו ע"י המערכת כי היא תזהה אתכם בתור רובוט. על כך ישנה אפשרות של בחירת מרווחים שהבוט יעשה בין לייק ל-לייק, בין התגובות שתבחרו להוסיף וכן הלאה על שאר הפעילויות שלו.
לדוגמא (ניתן להחליף את זמן הדיליי בין לייק ללייק):

 

מה ניתן לעשות בעזרת הבוט?

לעקוב אחרי יוזרים שאתם מעוניינים בהם, להסיר עוקבים, לשחק את משחק ה'נעקב-עוקב' הנפוץ באינסטא, להתחקות אחרי תגיות מסוימות וללייקק דרך שם פוסטים ספציפיים, לשלוח הודעות מתוזמנות ליוזרים שתחליטו, ללייקק יוזרים או תמונות מסוימות תחת תגיות שהחלטתם לנכון.
יש עוד שלל דיי מגוון של אופציות קלות ונוחות לתפעול. כל מה שצריך הוא כמה דקות של השקעה כל כמה ימים ואתם מסודרים עם בוט שעובד כמו שצריך.

מעקב אחרי כמות לייקים יומית שהבוט הפיץ

בסופו של דבר עניין העבודה מול בוטים היא ההחלטה של כל אחד ואחת מכם.
יש כאלו שמסתייגים מכך כי הם חושבים שזה לא נכון לעבוד כך או כי זה לא עבד להם בדיוק כמו שהם רצו או ציפו (יש גם לתת זמן למערכת הזו) ויש כאלו שחושבים שבוטים זה לקנות לייקים או עוקבים (והרי זה לא נכון).

אוטומציה היא שם המשחק והבוטים הם אלו שיכניסו אתכם לשנת 2018 בשיא המרץ עם היוזרים שאתם מנהלים באינסטגרם בפול גז!

 

 

*כל הכתוב הוא על סמך דעתו המקצועית והאישית של טל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן